הצ'אקרות בגופינו ככלי ריפוי אנרגטי

כשמדברים על צ'אקרות בטח זה נשמע לך כמו משהו  מהמזרח הרחוק. רוחניקי, דבר בלתי נראה ולא מוחשי. אולי גם אף פעם לא שמעת על קיומם, מה זה בכלל? והאם יש לזה מקור יהודי? ואיך בכלל זה קשור לריפוי פיזי?

מה זה בעצם צ'אקרה? צ'אקרה היא נקודת אנרגיה בגוף בעלת פוטנציאל לשנות ולשפר את איכות החיים. בתוך עמוד השדרה נמצאות 7 צ'אקרות עיקריות.

מה זו בעצם אנרגיה? זו תחושה בלתי נראית שקשה להאמין בה כי היא בלתי נראית כמו האמונה. אבל אם ננסה לעצור ולהרגיש, אנחנו נרגיש אותן בדיוק כמו אווירה בחדר או תחושות שיש בגופינו. אנרגיה ירודה ואנרגיה גבוהה.

לאורך הגוף קיימים מרכזי אנרגיה הפועלים לוויסות ואיזון רמת האנרגיה והחיוּת של גופנו ברמה הפיזית, הרגשית והרוחנית. מרכזים אלה נקראים צ'אקרות. ישנם 7 צ'אקרות עיקריות הממוקדות במרכזי אנרגיה משמעותיים לאורך עמוד השדרה ומשפיעים על הזרימה האנרגטית בתוכו.

המילה צ'אקרה שאוּלה מסנסקריט, לשון הודית עתיקה, ומשמעותה היא 'גלגל מסתובב'. הצ'אקרה מסתובבת ויוצרת מעין מערבולת השואבת או דוחפת אנרגיה מהגוף ואליו.

הצ'אקרות אחראיות על תיאום פעילות הכנסת אנרגיה חיצונית והטמעתה בגוף הפיזי, ופינוי האנרגיה המיותרת, ממש כמו מערכת העיכול הפיזית. אנרגיית החיים (קי) זורמת בתוכנו דרך הצ'אקרות, ומזינה את האיברים שבגוף. לעיתים נמצא שזרם האנרגיה נחלש, מצב שאנו מכנים אותו "חסימה אנרגטית", ולעיתים נמצא את ההיפך – האנרגיה הזורמת דרך הצ'אקרות היא בעודף. בשני המצבים, הצ'אקרה אינה מאוזנת, והשפעתה על הגוף משמעותית ויכולה לגרום לשינוי התנהגותי או למחלה פיזית.

תורת הקבלה מכירה בקיומו של גוף אנרגטי-רוחני בלתי נראה שעליו התלבש הגוף הפיזי.

בספר “שערי קדושה” של הרב חיים ויטל (תלמידו של האר”י הקדוש) נוכל למצוא פירוט של חלקי הגוף והנפש.

כך הוא כותב: ” גוף האדם איננו האדם עצמו מצד הגוף, כי זה נקרא בשר האדם, כמו שנאמר: ‘עור ובשר תלבישני ובעצמות וגידים תשוככני…’ (איוב י` יא`)  – נמצא כי האדם הוא הפנימיות.”

השלד, השרירים והרקמות ושאר איברי הגוף הם הציפוי החיצוני של הגוף האנרגטי הבלתי נראה. כשהנשמה יורדת לעולם החומר, היא מופיעה בממד הפיזי בדמות מרכבת מסע, המכונה על ידי הזוהר בשם צלם. צלם האדם מתואר כדמות גוף אוורירי שנעלם מעינו של אדם רגיל, והוא מהווה מעין תבנית רוחנית/אנרגטית המגיעה מהמקור העליון ובתוכו יוצק או נוצר הגוף התחתון – כלומר הגוף הפיזי.

כך אנו לומדות כי המהות הפנימית של האדם היא הצלם האלוקי שלו, והעצמות, הגידים והשרירים הם הסיכוך – המלבוש שלובש הצלם כשהוא מגיע לעולם הזה ומתלבש בגוף.

מכאן ניתן להסיק כי הגוף הפנימי – האנרגטי, הוא בעל מרכזי שליטה ייחודיים האחראיים על תפקודים שונים.

אם נחלק את הגוף האנרגטי שלנו לפי מערכת הצ’אקרות ביהדות ( מרכזי האנרגיה, שגם עליהן אנו יודעים מתרבויות המזרח,) נוכל להקביל אותן לספירות בעץ החיים.

שבע הצ'אקרות

שבע הצ'אקרות העיקריות אחראיות על הגוף מבחינה פיזית, רגשית, מנטאלית ורוחנית/נפשית והן ממוקמות באופן אנכי – אחת מעל השנייה לאורך עמוד השדרה מבסיסו ועד אל מעל הקדקוד, ויוצרות תמונת רצף, כמעין צינור אנרגטי שעובר ומחבר את כולן. והן מקבילות לספירות בקבלה.

הצ'אקרה הראשונה- צ'אקרת הבסיס, צבעה אדום, ממוקמת באזור המפסעה, קצה עצם הזנב. היא אחראית על הקשר שלנו עם המציאות, על הרצון לחיות ועל יתר האינסטינקטים החייתיים שלנו, השורשים, כגון היכולת שלנו להשתקם לאחר פגיעה ויצר הישרדות ועל תחושות עייפות או רפיון, בטחון ויוזמה, כוח רצון ואומץ לב.

הצ'אקרה השניה- צ'אקרת המין, צבעה כתום מיקומה מתחת לטבור בין הרחם לחוליית L5 והיא אחראית על האנרגיה המינית על ההולדה, על יצירתיות, שינוי והגשמה עצמית, כסף ושפע, התלהבות, אכזריות, קנאה, עצלות רגשי עליונות וכו' אך גם על הרגלי האכילה שלנו.  כאשר יש פריצות דיסק וכאבים ביזור האגן והגב התחתון, צניחת רחם או קושי באזור ניתן לך "הארה" בעזרת תנועה, מגע ונשימה.

הצ'אקרה השלישית- צ'אקרת מקלעת השמש– צבעה צהוב, ממוקמת מעל מפתח הלב והיא צ'אקרת מקלעת השמש ("מרכז האש"), אזור הסרעפת, חוליות L1-T12 והיא מייצגת את האגו, האמפתיה, ומהווה את המקור לרגשות ולתחושות. היא המרכז לתחושת העצמי, לרצון, להגדרה ולדימוי העצמי ועל כן שולטת על יכולת האינטראקציה עם העולם הסובב. זוהי צ'אקרה שיש לה השפעה מאוד גדולה על היציבה ועל ארגון הצלעות, בזמן התגבנות בגב או כאבים בגב האמצעי היא סגורה מאוד, היא אחראית על האגון בין האגן לצלעות.

הצ'אקרה הרביעית- צ'קרת הלב – שוכנת במרכז החזה , בין הלב במרכז הצלעות בין השכמות. וצבעה ירוק (ולעיתים – ורוד). היא אחראית על אנרגית האהבה שלנו, היכולת לאהוב ולהיות נאהב, על התחושות כגון רחמים, סימפטיה, חמלה והחיבה האמתית ללא תנאי, אחווה, גדילה רוחנית, רחמים, נתינה, אמת ומסירות.וכו'.  הצבע הוורוד מייצג את אנרגית האהבה ואילו הצבע הירוק מסמל פריחה, טבע, חוסן פיזי, שפע וכו'. אהבה ושפע הן שתי אנרגיות משלימות. לא סתם אנו בתפילת הוידוי אנו מכים על חטא דווקא על צ`אקרה זו. כאבים במרכז הגב העליון, גיבנת, ורגשות שהצטברו במהלך השנים באזור הזה גורמות לנוקשות, פתיחה של המקום בעזרת תנועה, נשימה ומגע מאפשרת לבית החזה להיפתח ולהרגיש ראוי לריפוי ולזקיפות.

הצ'אקרה החמישית- צ'קרת הגרון- צבעה כחול והיא ממוקמת במרכז הגרון. בין עצמות הבריח מול חוליות C7-T1.  אחראית על תקשורת, קול עצמי, ביטוי עצמי, הבעה בכתב ובעל-פה, זרימת רעיונות והוצאתם אל הפועל, יצירתיות, כושר הבחנה לקיחת אחריות ועוד. כאשר יש כאבים באזור הצוואר, חגורת כתפיים נפולה, צוואר נוטה קדימה  אם נתאמן על פתיחה שלה ונאפשר לגולגולת לנוח בצורה רגועה מעל הגוף.

הצ'אקרה השישית- העין שלישית- ממוקמת במרכז המצח בין העיניים מול בלוטת האצטרובל, צבעה סגול / אינדיגו והיא אחראית על המחשבה, אינטואיציה, על "החוש השישי" כגון טלפתיה, ראיית הנולד ועל הבנה אמתית של נושאים מיסטיים. איזון של שני צדי המוח הרגש והרוח של ההמיספרה הימנית והלוגיקה וההיגיון של ההמיספרה השמאלית. איזון בין הזכרי והנשי, זהו מקום מושבו של הרצון, הראייה העל-חושית, הכישורים השכליים והרוחניים. לא לחינם זהו מקום הנחת התפילין, בין העיניים. זהו סיום עמוד השדרה במימד האנרגטי וגם הרקמתי, ולכן כאשר אנחנו עובדות על יציבה, אנו מדמיינות את הנקודה הזו נמשכת כלפי מעלה, ומארגנת את עמוד השדרה והרקמות שסביבה.

הצ'אקרה השביעית- צ'אקרת הכתר- ממוקמת מעט מעל מרכז הקדקוד, צבעה סגול, לבן או זהב והיא אחראית על החיבור שלנו עם אנרגיות גבוהות, עם מודעות עליונה, קשר עם החלקים הרוחניים שלנו. זוהי צ`אקרת הכתר או הלוטוס, המוגדרת כצ`אקרה השולטת על הדרגה הגבוהה ביותר של הרצון להתמזג עם הבורא. זהו מקור האינטואיציה וחזון רוחני המתחבר ישירות אל הבריאה.

בימינו רוב בני האדם, הצ'קרות בגוף חסומות, או אינן מפותחות, ויוצרות חוסר איזון בין חלקי הגוף השונים. כאשר אנו עובדים על תנועתיות של עמוד השדרה, תוך נשימה, כוונה ורצון להתחדש אנו מעוררים את מקומות האנרגיה האלו, מאזנים אותם, משחררים מחסומים מהגוף ומאפשרים ריפוי התארכות ויציבה טובים יותר. גם בעבודה בקליניקה ובתוכנית הליווי, אנו נותנים מענה לשחרור אנרגטי לשבעת הצ'אקרות ומרגישות איך היציבה מתאזנת והרקמות בגוף מתארגנות בצורה נינוחה ומשחררות כאב וכעוס מהגוף.

גם בקליניקה וגם בתוכנית הליווי אנו מאפשרים פתיחה של כל ערוצי האנרגיה האלו, על מנת לאפשר לגוף ריפוי מקסימלי, בכל תדרי החיים יחד עם הכלים הפיזיים, הבנה תנועתית, שימוש נכון בגוף והתארגנות מחדש תוך שחרור מנטלי ורגשי על מנת לאפשר ריפוי ויציבה בגרסה הכי טובה שאותה אישה יכולה לממש.

 

 

 

 

6 מחשבות על “הצ'אקרות בגופינו ככלי ריפוי אנרגטי”

 1. היי היה מאוד מעניין. ידע זה כוח. אך אפשר ללמוד ולהבין כדי לא לשכוח. מעוניינת ללמוד ולעזור לעצמי ולאנשים אחרים.

  הגב
 2. האמת קראתי בשקיקה ,צריכה לקרוא שוב ושוב כדי להפנים היטב את הדברים החשובים המיטיבים עם חיינו יחד עם זאת דברים מעניניים ביוצר ,הלוואי ואזכה לעשות טוב לעצמי ולטפח לטפל בצ'אקרות אשר בגופי ,מעוניינת מאד מאד בטיפול הכיצד ,היכן ,ומהם העלויות ?

  הגב
  • איזה כיף אהובה, שמחה לשמוע ממך, מוזמנתליצור קשר במייל או בווצאפ ונשמח לעזור לך באהבה

   הגב

כתיבת תגובה