השפעת הסביבה על גופינו זה לא ברירת מחדל

כמו שאני אומרת כל פעם, הגוף שלנו מרגיש ופועל על פי המחשבות והרגשות שלנו.

ליכולות שבתוכנו יש השפעה על התפקוד, ההרגשה בעזרת כוח המחשבה, התודעה המודעות והרגש.

מאיפה מגיעים אלינו המחשבות והרגשות? עד כמה יש לנו שליטה עליהם? ואיך הם משפיעים כל כך על גופינו?

רוב בני האדם מושפעים מהתדר של הסביבה שלהם, מהאנרגיה שסביבם.

זה מתחיל מהדברים ששמענו בילדות, מדפוסי חיים שגדלנו עליהם, ומהרגלים חיים אמירות והתנהגות שהטביעו חותם על הרגשתינו.

וכמו כל בני האדם שמרגישים פחד, פגיעה, צער, אכזבה, לחץ ועוד…

אנחנו מושפעים. מההורים, מבן הזוג, מהילדים, ממקום העבודה ועוד… ממה יגידו, איזה תגובות נקבל…

ובכלל מהארגיה העולמית, מהחדשות, ממצבים משתנים, וכמו בעידן של היום, מהקורונה, חוסר ודאות ועוד…

כל זה משפיע וחודש לתאי גופינו…

משפיע על מבנה הגוף, על ההרגשה האישית, על מתח בשרירים, דריכות, לחץ בחזה, כאבים בגב ועוד…

האם יש לנו שליטה על זה?

האם יש אפשרות להפוך את הצד המושפע למשפיע?

להיות בצד המושפע פרושו לתת לאחרים, לסביבה, לקרובים ואפילו לעולם לנהל לעצמינו את המחשבות והרגשות. זה אומר לאפשר לסביבה שלנו אפילו להשפיע על הכאבים שבגופינו, על שפת הגוף, ואפילו על מבנה גופינו. במילים אחרות להיות במקום "קורבני"

בתוכנו יש לנו את סוד יכולת הריפוי של עצמינו: התודעה. היא זו שיש לה את מלא האחוזים להשפיע על המחשבה שלנו על הרגש שלנו. ואפילו על הכאבים שבגופינו.

יש לנו בעזרת הכוח הזה להיות מהצד המשפיע, השופע, המלא והחיוני. זה שמעניק אנרגיה לסביבה ממקום מלא, ולא ממקום מתרוקן.

אם נשים את האמת על השולחן, קשה להתנתק מהסובב אותנו ומהשפעתם, ולהיות כל הזמן בתודעה גבוהה. אחרי הכל זה חלק ממציאות וסיבות חיינו.

איך נאפשר לעצמינו להגיע לריפוי בכל הרבדים? להיות אחראית על התועה, הרגשות והמחשבות?

הדבר העיקרי הוא- החיבור לעצמינו- מי שמכירה אותי יודעת שזה הכלי העיקרי אותו אני מלמדת בליווי גם בהיבט של שיקום עמוד שדרה ובריאות נשית..

זה אבן היסוד בכל התוכניות שלי.

כאשר אני מחוברת לרגשות שלי, לתשוקות שלי, לנשמה שלי, לרצונות שלי ולגוף שלי, אני בעצם מאפשרת לגוף שלי להתמלא באנרגיה מרפא ומשחררת.

אולי שאת קוראת את זה, עולה לך המחשבה בראש, איך זה בכלל קשור? אם יש בעיה בגוף, כאב, קושי תנועתי או מבני, אז צריך לבדוק

, לאבחן, לגשת לטפל ולמצוא את הסיבה לבעיה וכך נוכל לפתור אותה. לא? זה באמת נכון! הגוף שלנו שיש לו כאב או קושי פיזי הוא זקוק לטיפול ומענה פיזי.

אבל תחשבי רגע, מה גרם לקושי הרפואי הזה? או לכאב להופיע? הרבה מעבר לפיזי ולטכני של השרירים ושלד.  הגוף שלנו הוא מכלול של דברים.

וברגע שנטבל בתוך הריפוי הפיזי, בתוך המגע והתרגול גם אהבה וחיבור לגוף. נאפשר לעצמינו להיות כלי לריפוי. ולא לתת לגוף שלנו להיות "תוצאה של הסביבה"

אני כותבת את השורות האלו  בהתרגשות גדולה, בעיצומם של ימי חודש אלול, חודש מלא באלוקות ואהבת הבורא.

ואלו ימים בהם "אני לדודי ודודי לי" קודם כל "אני" כאשר אני מלאה בעצמי, אני יכולה להיות מחוברת לבורא, וכשאני מחוברת לעצמי אני יכולה לאפשר לאחרים להיות מחוברים אלי, ובפרט לבורא, ליכולת הריפוי שלו.

שהוא זה שנמצא מעל הטבע וההשפעות העולם, והכל יכול להיות אם נאפשר זאת. וכל זה מתחיל מחיבור ואהבה לעצמינו, לגופנו, ולעצם הישות שלנו.

וזה מה שרושם הרב קוק זצ"ל (אורות התשובה ט"ו, י) :

"והתשובה הראשית, שהיא מאירה את המחשכים מיד, היא שישוב האדם אל עצמו, אל שורש נשמתו, ומיד ישוב אל האלוקים, אל נשמת כל הנשמות…"

להתחיל לשפר את איכות חיינו, זה קודם כל לאפשר להרגשה הפנימית שלנו להיות מחוברת לעצמינו, לקבל ולאהוב את עצמינו ולגלות את יכולת הריפוי של כוח המחשבה והרגשות הפועלים בתוכנו.

 

2 מחשבות על “השפעת הסביבה על גופינו זה לא ברירת מחדל”

  1. אני בת 58 עברתי ניתוח בגב להוצאת גידול בעמוד השדרה יש לי קיבוע ופלטינות.זה היה לפני 6 שנים.עברתי טיפולים כימים והשתלת מח עצם.היום אני בסדר ב"ה.הגב כפוף אפשר לשפר את זה?יש ל8 ילדים 11 נכדים בית פתוח כל היום נכנסים ויוצאים.בפרט בחופש.הרגשתי שקשה לי ואמרתי לילדים שקשה לי לבשל כל יום ובלגן.מצד אחד אני אומרת שאני צריכה לעשות מה שטוב לי ומצד שני יש לי מצפון שהם נפגעים ואני פחות מפנקת.האם זה טוב ששחררתי ואמרתי?

    הגב
    • את האמא הכי טובה לילדים שלך, וכל אחד והיכולות שלו, גם אם יכולותייך פיזיות מוגבלות בטוחה שיש בך דברים נפלאים ועוצמות שאין לאמא אחרת. אל תשווי את עצמך לאחרים, תשקיעי בעצמך ובשיקום שלך גם למענם, ותחזקי את עצמך שאת טובה איך שאת, ואת עושה הכי טוב שאת יכולה ויודעת. הם יעריכו את הכנות שלך!

      הגב

כתיבת תגובה