פריצת דיסק! לא מה שחשבתם!

אני יודעת שזה נשמע משהו חסר תקנה, איזשהו בעיה גופנית שלא ניתנת לפתרון, וכאבים איומים שיכולים ללוות אותך כל החיים.

אבל אני שמחה לבשר לך שאת טועה! ברוב המקרים פריצת דיסק היא לא מה שחשבת!

איך זה קורה? מהם דרכי הטיפול המומלצות? האם זה מחלים? ואיך אפשר לחיות עם זה בלי כאבים אם בכלל?

על כל זאת ועוד בפוסט שלפניכן.

כחלק מתהליך החיים, לרוב בני האדם נוצר שחיקה של החוליות במהלך החיים. ככל שנתאמן פחות, נשב יותר, והחיים שלנו יהיה מלאי סטרס וחוסר תנועה, הסבירות הגבוהה לניוון עמוד השדרה גבוהה יותר. ברוב הפעמים פריצות דיסק קורות בעקבות מאמץ יתר בעיקר בחוליות הפגיעות של הגב התחתון L4- L5  שמשימוש יומיומי לקוי, החוליות נשחקות ונוצר שם לחץ על הדיסקים. כנ"ל גם בחוליות הצוואר שהן פגיעות בעיקר בשימוש לקוי מול המסכים או מתאונה של צליפת שוט, בחוליות C5-C7.

כאשר נוצר לחץ יומיומי, או לחץ בפעם אחת באופן חריג, הדיסק לוחץ החוצה ומפעיל לחץ על מערכת העצבים וגורם להקרנת של כאבים לגפיים העליונות או התחתונות.

הדיסק הזה, הוא מעין שכוות ג'לי הלוחצת על מערכת העצבים ועשויה לגרום לכאב חזק.

חשוב שתדעי שישנם הרבה אנשים שיש להם בעיות ניווניות בעמוד השדרה, פריצות ובלטי דיסק והם לא מרגישים שום כאב, ואין להם אפילו מושג על כך!

שכוות הג'לי הזאת ניתן לדמות אותה לנזלת. כמו שנזלת יכולה להתמוסס ולהתרפא, כך גם המקום יכול להחלים, ופחות ללחוץ על העצב. האם הדיסק יכול לחזור למקום? לא! זה בהחלט דבר בלתי הפיך. אבל הגוף שלנו יש לו יכולת החלמה מדהימה! והוא יודע לפצות את עצמו אם ניתן לו את הכלים לכך!

ברגע הראשון  יופיע כאב אקוטי יש לעשות הכל כדי שלא יהפוך לכרוני, דבר ראשון לשכך את הכאבים בדרך שמרגיעה אתכן, אמבטיות נעימות, קונפרסים של קור וחום לסירוגין.(חשוב לא להכביד בחימום על המקום כדי לא לתת למקום להיות קרקע פורייה לחיידקים לייצר דלקת)

להקפיד על תנועתיות עד כמה שניתן ולא להתקבע לתנוחה אחת לאורך זמן. לאפשר לגוף להזרים דם ולבצע תנועות עם הרגליים בשכיבה עד כמה שניתן.

חשוב ליצור קשר עם מטפל/ת מוסמכת לשחרר את השרירים המכווצים סביב הפגיעה ולפתוח את המרווח בין החוליות על מנת לאפשר למקום להחלים בקלות ובמהירות.

לאחר שעברנו את הגל הראשון של הכאב האקוטי, יש להתחיל בפעילות גופנית מבריאה הכוללת אימון לגמישות ויציבות של הגב, שחרור החוליות, מודעות לשימוש נכון בגוף על מנת למנוע התפרצויות עתידיות וכלים לרוגע נפשי ואיזון רגשי על מנת לתת לגוף הרמוניה ושלווה לריפוי מירבי.

מאות נשים שלוותי שיישמו את השילוב המוצלח של תרגול, תודעה, מודעות, וריפוי רגשי גילוי שהרבה יותר קל למנוע כאבים מאשר להתמודד מולם. גם במקרים שלרפואה לא היו הרבה פתרונות.

4 מחשבות על “פריצת דיסק! לא מה שחשבתם!”

 1. הכתיבה והסיכום הבהיר שלך מדהימים (חוץ משגיאות כתיב, שאני מוכנה להגיה לך בהתנדבות פעם הבאה..😘

  הגב
 2. אני משתמשת בשיטת ד"ר סרנו אבל רוצה להפטר מכל הכאב …
  מדובר בפריצת דיסק בגב תחתון וגם בצואר .
  מה יש לכם להציע ?

  הגב
  • ד"ר סרנו זו שיטה נפלאה, אנו משלבים בתוכנית הליווי ובקליניקה מעבר לשיטתו גם כלים תודעתיים מעול ה nlp, תטה הילינג, מדיטציות לריפוי, תרגול גופני המותאם למבנה הגוף וגם שחרור הרקמות בקליניקה בטכניקות אוסטאופתיות, אינטגרציה מבנית וג'רנטוניק. נשמח לעזור גם לך!

   הגב

כתיבת תגובה